Cumparare masina in Romania

1 iulie 2020 320

Buna ziua! Vreau sa cumpar o masina din Romania. Detin permis molovenesc. Ca acte romanesti am doar pasaport. Intrebarea este: pot sa inregistrez masina pe numele meu fara probleme daca nu am buletin romanesc? Pot sa o conduc cu permis MD si ce probleme pot sa apara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
nu puteți înregistra auto cu numere Ro pe numele dumneavoastră atît timp cît nu dețineți buletin RO, o puteți conduce în MD doar ca rezident pe termen de 180 zile pe parcursul la 12 luni

1 iulie 2020