Cumpararea unui apartament care nu este dat in exploatare

20 decembrie 2022 43

Buna ziua. Ce riscuri imi asum daca cumpar un apartament care nu este dat in exploatare? Voi avea doar un anticontract. Este normala o astfel de procedura? Care pot fi consecintele?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua! Va asumati un risc foarte mare, pentru ca este posibilitatea ca sa nu fie dat in exploatare apartamentul din careva motive. Probabilitatea este sa pierdeti banii investiti in apartamentul care nu este dat in exploatare. Este mai sigur sa cumparati un apartament deja dat in exploatare, cu toate... mai detaliat actele in regula. In caz ca o sa aveti nevoie de consultatie, puteti telefona 069049267

21 decembrie 2022