Cumpararea unui automobil

12 septembrie 2024 0

Buna ziua. Vreau sa cumpar un automobil, dar nu am permis. Care e procedura de inmatriculare a automobilului pe numele meu? Am terminat scoala auto si trebuie sa dau examenele. Evident voi conduce doar dupa primirea permisului.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Felicia,
Pentru procurarea automobilului nu aveti nici o interdictie sau conditionalitate. Trebuie doar sa fiti insotita de o persoana careia ii puteti incredinta sa conduca masina din punctul A in punctul B, dupa cum dvs o sa-i indicati.

13 septembrie 2024