Cumparatorul nu a achitat tot pretul

23 iulie 2023 3

Buna ziua. In anul 2019 am vandiut un automobil cu achitarea in rate lunare a cate 2.000 lei. Din pretul total de 30.000 lei, cumparatorul a achitat doar 23.000. Este anul 2023 si nu am mai vazut un ban de atunci. Cumparatorul intre timp a vandut automobilul in cauza. Ce pot face in acest caz? Am recipisa eliberata de cumparator, cu datele acestuia din buletin.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Dacă nu au trecut 3 ani de la ultima achitare primită, adresaţivă în instanţa de judecată.

23 iulie 2023