Cumparaturi la mana a doua

21 iunie 2018 39

Buna ziua! Am cumparat un telefon de pe internet (desigur folosit), care peste doua zile s-a dovedit ca nu mai functioneaza! Am vorbit cu persoana care mi l-a vindut! Trebuia sa hotaram problema! Intr-un final, nu mai raspunde la telefon! Este posibil de facut ceva?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Situația bunurilor la mînă a doua este des întâlnită, problemă constă în faptul că în cele mai dese cazuri nu sunt întocmite careva acte ce ar confirma transmiterea-primirea sumei sau a bunului, lipsesc și careva garanții scrise în privința bunului procurat.
Cu părere de rău v-ați asumat un risc.

22 iunie 2018