Curatatoria mi-a stricat bunul predat pentru a fi spalat

9 iunie 2022 27

Buna ziua! Am dat caruciorul copilului la o curatatorie pentru a fi spalat. Mi-au adus caruciorul cu manerul rupt, insa era impachetat in polietilen si abia a 2 zi, cand l-am desfacut, am observat ca l-au deteriorat! Am facut un video inainte de a-l da la curatatorie si pot demonstra ca era intreg. Acum nu ma pot folosi de carucior si am mare nevoie de el, dar sa procur altul nu imi pot permite. Am incercat sa-l reparam, dar mesterii spun ca nu se poate. Am telefonat la compania data si nu am niciun raspuns de 2 saptamani. Am sunat la politie - aceeasi situatie, adica niciun raspuns! M-ati putea ajuta sa înțeleg cum sa procedez? Va multumesc mult!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua Elena! Va pot ajuta, aceasta situatie de descris nu este convenabil din punct de vedere juridic, pentru ca sunt nuante de ordin procedural, ma puteti contacta la nr. de telefon 069049267

13 iunie 2022