Curte periculoasa

17 septembrie 2017 45

Spuneti-mi va rog unde putem apela pentru a avea curtea iluminată? Deseori avem străini în curte care-si fac nevoile, consuma alcool si droguri si profita de curtea noastra întunecoasă, unde majoritatea locatarilor sunt pensionari. E posibil cumva sa ne ingradim curtea blocului fara acces străinilor si sa o iluminam? De curînd si o vecină a fost ucisă.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Adresati-va la APLP, CCL-ul dstra in vederea limitarii accesului si iluminarii,stringeti o suma de bani coordonind preventiv cu acestia ! Totodata in privinta iluminarii puteti sa va adresati la Pretura si la Primarie cu cereri !

18 septembrie 2017