Curtea de Apel

29 august 2018 22

Buna ziua. Cine poate spune cam cat dureaza chemarea la Curtea de Apel. Am depus la judecatorie cerere de apel a hotararii. Mi-au zis ca o sa fiu anuntat la domiciliu referitor la data prezentarii la Curtea de Apel. A trecut deja o luna si nu se aude nimic.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Termeni fixi nu există, dar luați în calcul că e perioadă de concedii și plus la toate hotărâre instanței de judecată urmează a fi motivată, dar în procedură mai sunt dosare.
Cel puțin pînă la mihlocul lui sebtembrie sau chiar finele, o să dureze procedura de motivare și transmitere a... mai detaliat cauzei la Apel, ulterior încă cel puțin 1 lună pînă va fi fixat ședința.

29 august 2018