Curtea de Apel

21 ianuarie 2019 65

Buna ziua. Va rog mult sa ma ajutati: recent de la Curtea de Apel mi s-a cerut apel motivat. Unde gasesc un exemplu pentru a scrie acest apel motivat? Mersi!

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

E complicat sa va oferim un exemplu, apelul motivat se face tinind cond de dezacordul dvs., cu hotarirea pe care o atacati, totul depinde de circumstantele cauzei. Ar fi mai bine sa apelati la un jurist, pentru a va ajuta.

22 ianuarie 2019
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Suplimentar tin sa va atrag atentia asupra faptului ca in cazul in care nu o sa depuneti apelul motivat in termenul indica de instanta de apel, cererea dvs., va fi restituita.

22 ianuarie 2019
  • Avocat

Buna ziua Ana. Referitor la intrebarea Dvs. de a gasi un model de apel motivat...un oarecare exemplu ca sa completati cu gen nume, prenume , data s.a.m.d nu este undeva atasat, puteti doar studia alte apeluri motivate cu diferite cauze respectiv ca sa incercati sa motivati si Dvs. apelul motivat... mai detaliat cerut, va mai pot comunica ca motivarea apelului este activitate procesuală desfăşurată de apelant în scopul susţinerii nelegalităţii şi netemeiniciei hotărârii care o atacati. Totul reese din circumstantele cauzei ce o aveti.
Totusi pentru a va prezenta cu un apel motivat scris corect ar fi bine sa va adresati unui jurist sau unui avocat.

22 ianuarie 2019