Daca achit paguba morală și materiala, pot să fiu amnistiat?

27 mai 2017 37

In ianuarie 2016 am fost condamnat la 2 ani cu suspendare si cu achitarea a 30 de mii de lei paguba morala, pina in prezent nu am achitat inca paguba morala. Recent de la probatiune, mi s-a spus ca daca achit paguba victimei voi fi eliberat de ispășirea pedepsei pina la urma.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Vedeti aici daca intruniti cerintele de amnistie etc., lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=366532

28 mai 2017