Daca achit toata datoria, in cat timp imi scoate executorul interdictia?

28 august 2019 211

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca am interdictie de a parasi țara si eu achit toata datoria, in cat timp imi scoate executorul interdictia?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Irina,

Vă prezentați la executor cu dovada achitării și el emite actul prin care scoate toate măsurile de asigurare, inclusiv interdicția de a părăsi țara. Prezentul act este expediat la organele competente de la frontieră (Poliția de Frontieră), pentru a face modificările necesare în baza de date.

Dacă aveți nevoie... mai detaliat de consultație detaliată vă sunt la dispoziție.

O zi bună să aveți!

28 august 2019