Daca ai datorii la banca, pe serviciile comune si deja exista titul executoriu (R.Moldova) pot iesi afara dim tara?

5 iulie 2017 81

Nu se pune interdictie? Vreau sa plec la mare, dar am datorii la institutile statului. Voi putea pleca?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Puteti contacta :
1. Executorul judecatoresc care executa titlul pentru a afla daca au fost sau nu aplicate interdictii!
2. Politia de Frontiera (border.gov.md)
luati legatura cu ei , ulterior sunteti directionat prin telefon la un departament specializat , indicati (prin telefon) datele personale pentru verificarea corecta a identitatii , si necesitatea... mai detaliat obtinerii informatiei in mod urgent in scop de plecare peste hotare (evitind astfel necesitatea de a depune fizic o cerere si a astepta raspuns in termenul legal)

5 iulie 2017