Daca am credit, pot pleca peste hotare?

18 septembrie 2018 572

Daca am credit, pot pleca peste hotare ca pe mine m-au speriat ca nu cumva sa ies din tara, ca o sa ma intoarca? Este posibil asa ceva?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Este imposibil de a iesi din țară doar în cazul existenței unei asemenea interdicții aplicată doat de executor.
Dacă nu aveți restanțe și pe acest motiv nu ați foat chemat în judecată pentru încasarea forțată a sumei, atunci stați liniștit, este posibil de a pleca peste hotare.

18 septembrie 2018