Daca am fost transferată în altă subdiviziune, am dreptul la concediu?

9 iulie 2019 31

Daca am fost transferată în altă subdiviziune în cadrul aceleiasi instituții (în care activez mai mult de 10 ani), am dreptul la concediu? Sau trebuie sa lucrez jumatate de an in această direcție ca să am dreptul nemijlocit la concediu anual?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Stimată Dna Diana,
Nu este necesar să mai lucrați din nou 6 luni pentru a avea dreptul la concediul anual plătit, ori, Dvs nu ați schimbat angajatorul.

Succes.

9 iulie 2019