Daca angajatul este student, poate acesta beneficia de concediu ?

16 februarie 2018 54

Daca angajatul este student, poate acesta beneficia, conform legii, de un concediu pentru susţinerea examenelor sau acest concediu trebuie sa fie din cont propriu? Si ce beneficii mai sunt cind esti agajat si in acelasi timp student la master? Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Grigore, desigur - vedeti acest regulament: http://lex.justice.md/document_rom.php?id=2C558E98:78CD407A

16 februarie 2018