Daca avem un coridor comun, am dreptul sa tin acolo bicicleta?

1 mai 2024 3

Buna ziua. Avem coridor comun cu vecina si ea spune ca nu am dreptul sa tin bicicleta acolo, pentru ca ea ar fi facut acest coridor. Am dreptul sa pastrez bicicleta in spatiul mentionat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Iana, bună ziua!

Atât timp cât acest coridor este un spațiu comun, acesta reprezintă proprietatea în devălmășie a tuturor proprietarilor de locuințe din acest bloc și poate fi folosit de către toți locatarii, ceea ce presupune că vă puteți păstra bicicleta în acest coridor.

Cu respect,
Igor Brinișter

2 mai 2024