Daca mi se cuvine parte din casa

10 martie 2018 47

Am construit casa in ograda parintilor socri cu 19 ani in urma. Am 2 copii minori. Acum sunt in proces de divort, dar nu am viza de resedinta in casa, e numai sotul. Daca divortam, mi se cuvine parte din casa?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Dna Tatiana,
Aveți careva acte ce confirma ca această casă e scrisă pe dvs sau pe soț? Sau casa e scrisa pe socrii dvs?
Ați păstrat careva acte (contracte, facturi, bonurile de plată) ce confirma investițiile făcute în construcția casei?

10 martie 2018