Daca n-am interdictie de a pleca din tara

6 iunie 2019 105

Buna ziua. Am luat un credit de microfinantare si vreau sa vad daca n-am interdictie de a pleca din tara.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Această măsură când se aplică se aduce la cunoștință debitorului, astfel dacă n-ați fost antrenat într-un astfel de proces nu aveți această interdicție mai mult ca atât neonorarea obligației din partea dvs nu presupune ca sancțiune interdicția de a părăsi țara deoarece urmează a fi înaintată o acțiune de civilă... mai detaliat de încasarea a datoriei în instanța de judecată ulterior după obținerea hotărârii, deschiderea procedurii de executarea în care executorul poate aplica mai multe măsuri cum ar fi sechestre etc., inclusiv și interdicția de a părăsi țara care este aplicată exclusiv de instanța de judecată la cererea exectorului judecătoresc.

Urmează să știți ce neachitarea datoriei în continuarea face ca să vă crească dobânda de întârziere.

7 iunie 2019