Daca nu termin colegiul si sunt la buget, trebuie sa intorc suma contractului si a bursei pe care am primit-o timp 3 de ani?

13 iulie 2017 341

Dupa clasa a 9-a, am intrat la colegiu la buget, si bursa primesc. Sunt anul 3 si am hotarit sa depun la facultate. Aflu ca pentru ca nu termin colegiu, si sunt la buget, trebuie sa intorc suma contractului si a bursei pe care am primit-o timp 3 de ani. E oare adevarat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Sunteti obligat sa restituiti doar daca exista asa clauza in Contractul de studii incheiat cu Colegiul. Daca nu-l aveti, solicitati o copie de la administratia Colegiului, si vedeti ce este scris acolo.

14 iulie 2017