Daca parintele este in Germania, care este marimea pensiei alimentare pe care este obligat sa o achite copilului sau?

22 septembrie 2020 222

Daca parintele este in Germania, care este marimea pensiei alimentare pe care este obligat sa o achite copilului sau? Eu stau cu mama. Ce pensie alimentara este obligat tata sa achite si ce se intampla daca nu o achita?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pentru a solicita o sumă, urmează să probați aceste cheltuieli, pentru a impune încasarea forțată, e necesar de o hotărîre de judecată, cuantumul pensiei fiind stabilit reieșind din prevederile codului familie, în sumă fixă sau cotă din venituri, totul depinde.

30 septembrie 2020