Dacă pot sa vin in R.M. cu mașina din Londra

25 iunie 2017 87

Dacă vin cu o mașina înregistrat in Londra cu volanu in dreapta, dețin acte românești - cit timp pot sta in R.M și dacă se permite intrarea in țara?

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

http://protv.md/stiri/actualitate/soferii-care-conduc-masini-cu-volanul-pe-partea-dreapta-se-plang---1846351.html
Din 2007, in Republica Moldova este interzisa inmatricularea automobilelor cu volan pe dreapta.

26 iunie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Puteti circula doar pina la 180 de zile, este de mentionat faptul ca dvs puteti conduce automobilul doar in timpul zilei, noapte este interzis soferilor de a circula cu autobilele a carui volan este situat in dreapta pentru siguranta traficului rutier

26 iunie 2017