Partaj avere

20 februarie 2021 15

Salut! Soția mea a obținut prin donație de la părinții săi o casa. Pe același teren noi am construit altă casă. În caz de divorț, mie îmi revine ceva din ceea ce am construit împreună.

Jurist comments 1

Viorel Dodan
  • Avocat
  • Alte domenii

Pentru a primi un raspun concret , mai sunt necesare de a pune intrebari referitoare la (daca casa construita de d-voastra si sot in timpul casatoriei este inregistrata la Organul Cadastral, are numar cadastral, are proect sau nu aveti nici un act,mai apoi daca aveti dovezi clare, probe pertinente... mai detaliat ce ar demonstra aportul d-voastra la edificarea acestei constructii. Cu siguranta ca numai dupa ce ve-ti completa intrebarea d-voastra cineva din specialisti vor putea sa va raspunda concret la aceasta intrebare. Cel mai bine este sa va programati o consultatie la un avocat, pentru a primi raspuns la toate intrebarile.

22 februarie 2021