Date cu caracter personal in proces de executare

1 iunie 2017 54

Au lucratorii de la Incaso dreptul de acces la informatie cu date de caracter personal si dreptul de a telefona la persoane, care n-au nici o atributie la creditul neachitat, daca dosarul deja din 2011 se afla la executor?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Doar daca au anuntat in prealabil si au primit aviz de la Centrul National de Protectie a Datelor cu Caracter Personal !
Nu are nici o legatura domeniul protectiei datelor personale cu faptul ca dosarul este deja la executor !
Adresati-va direct la ei cu solicitarea prezentarii contractului incheiat cu... mai detaliat creditorul , si daca intra in atributiile acestora oarecare actiuni daca exista deja o hotarire irevocabila si un dosar de executare !
Succese !

2 iunie 2017