Datoria la stat poate influenta ordinul de inmatriculare la studii?

4 octombrie 2017 54

Am un credit neachitat si sechestru pe card bancar. Anul acesta am fost inmatriculata la USM, la buget. Am inceput studiile, dar in baza de date nu apare ordinul de inmatriculare, desi pe site-ul universitatii ordinul este. Cum poate influenta aceasta datorie pina o voi achita? Care pot fi consecintele?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Asemenea circumstanțe nu pot influența emiterea ordinului de înmatriculare la universitate.

Probabil baza de date nu a fost actualizată și, corespunzător, ordinul nu apare acolo încă

Succese!

5 octombrie 2017