Datorie care trebuie achitata prin executor

22 iulie 2022 69

Buna. Am o datorie si titlul executoriu a ajuns deja la executor pentru executarea silita. Executorul imi suna parintii, avand in vedere ca eu nu sunt in tara. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Mai intii trebuie sa cunoasteti care executor judecatoresc a preluat dosarul dvs., apoi de telefonat si de vorbit cu d-lui sau d-neai si de propus o iesire din situatei, fie ca dvs., platiti direct din contul dvs. in contul direct al executorului sau intocmiti o procura notariala pe un... mai detaliat parinte si depinde in ce tara sunteti ca va fi nevoie si de apostila. Pentru mai multe detalii puteti suna la nr. de telefon 069049267

8 august 2022