Datorie cu recipisa

19 septembrie 2017 112

Bună ziua. Cineva îmi este dator cu o sumă de bani, am recipisă de la el că mi-i întoarce în 10 zile, dar a trecut deja mai mult de o lună şi nu i-a întors. Ce pot face mai departe?

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cerere prealabila(somatie,instiintare) ...in caz de nesatisfacerea acesteia actiune in instanta de judecata

19 septembrie 2017
Viorica Chirnicinii
  • Parajurist

Buna ziua. Se face o somatie prin care ii avertizati despre intentia Dvs de a merge in instanta de judecata cu problema data, daca nu da rezultate pozitive somatia, va gasiti un avocat care va face cerere de chemare in judecata... Succes!

21 septembrie 2017