Datorie demult stinsă

26 martie 2024 3

Bună ziua. În 2022 am avut o datorie față de un prestator de servicii de telecomunicații, dar am plătit suma datorată. Cu toate acestea, zilele trecute mi-a venit o notificare de la un executor judecătoresc precum că trebuie să achit datoria menționată. Azi am sunat creditorul care a confirmat că nu am nicio datorie, dar executorul insistă că el vede datoria. Dați-mi un sfat, vă rog, ce să fac în această situație.

Jurist comments 3

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Trebuie să luați cunoștință cu dosarul de executare și să identificați actele în baza cărora se solicită achitarea sumei.

26 martie 2024
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Este necesar de a dovedi executorului judecătoresc prin acte confirmative că nu aveți datorii și întrebarea va fi închisă. Pentru suport și ajutor juridic puteți apela 069049267

26 martie 2024
  • Jurisconsult

Buna Alexandru, de dorit ca persoana cu care ați avut tranzacția să se clarifice cu executorul, ce și cum .

26 martie 2024