Datorie la o companie de microfinantare

16 aprilie 2022 218

Buna ziua. Am luat cu imprumut de la o companie de microfinantare suma de 7.000 lei, dar am rambursat 6.000 lei. Acum ma telefoneaza colectorul de la companie si imi da termen - daca nu achit timp de 2 zile 10.000 lei, vor telefona la serviciul meu si vor vorbi cu directorul ca acesta sa ma dea afara de la serviciu pentru neachitarea creditului. Spuneti-mi, va rog frumos, e posibil sa nu mai pot activa la serviciu din cauza datoriei?

Jurist comments 2

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Total exclus. Sunt tehnici ilegale pe care le utilizeaza pentru a va convinge sa achitati suma impusa de ei.

16 aprilie 2022
  • Jurisconsult

Buna Anastasia, eu sunt de acord cu clegul meu dl.Adrian, dar mai este o modalitate eficientă, mă contactați la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

17 aprilie 2022