Datorie la o companie de telefonie mobila

22 septembrie 2020 67

Buna! Am o datorie la o companie de telefonie mobila in marime de 3.000 lei. M-au sunat si mi-au spus ca peste 3 zile vor veni sa puna sechestru pe bunurile din casa. Eu stau in casa fratelui, iar el e plecat peste hotare. Au dreptul sa vina la casa fratelui? Eu recunosc ca trebue sa platesc si in curand voi putea sa sting datoria.

Jurist comments 1

  • Executor judecătoresc
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Compania de telefonie mobila nu Vapaote sechestra bunurile. Insa acest lucru il poate face executorul judecatoresc in cadrul unui dosar de executare. Astfel, daca dvs nu veti stabili un grafic de achitari si nu veti incepe a face platile, s-ar putea sa va fie sechetrate bunurile. Faptul ca locuiti intr-un... mai detaliat imobil ce nu Va apartine, nu impiedica aplicarea masurilor de executare silita

24 septembrie 2020