Datorie la serviciul fiscal

23 aprilie 2020 32

Buna ziua. În vara anului 2017 am lucrat ca vînzător de cvas. Mi-au fost intocmite cateva procese-verbale de serviciul fiscal, iar eu toate procesele-verbale le-am dadeam stăpânului întreprinderii. Mai tarziu stapuln a fost inchis pentru escrocherie, iar procesele-verbale ale mele au ajuns la executorul judecătoresc. Eu am achitat o singura amenda. Ma intereseaza: daca n-am achitat atâta timp, ce poate sa mi se întâmple? Poate sa ma închidă pentru ca n-am achitat timp de 3 ani amenzile? Pot cumva sa contestez aceste amenzi?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Ilie Nevmer
  • Jurisconsult

Buna ziua
termenul de contestare a expirat. Nimeni nu va inchide. La contul curent dupa codul personal al Dstra exista datorie cu penalitate la zi. Puteti achita amenda +penalitatile aplicate automat si ulterior primi certificat de lipsa a datoriilor, astfel, executorul nu Va mai intreprinde nimic

25 aprilie 2020
Ilie Nevmer
  • Jurisconsult

Informatia la zi o primiti la Serviciul Fiscal de Stat si achitati in aceeasi zi. peste 2-3 zile solicitati certificat si atit.

25 aprilie 2020