Datorie neachitata de 6 luni

12 iunie 2022 59

Buna ziua. Exista 2 titluri executorii care se afla in gestiune la 2 executori judecatoresc. Pe unul din acestea imi retin in fiecare luna 50% din salariu, iar in cazul celuilalt faceam personal achitarea. De 6 luni, insa, nu am mai achitat aceasta datorie direct la executorul judecatoresc, din cauza ca s-au redus veniturile. I-am propus executorului judecatoresc sa contacteze angajatorul meu, pentru ca acesta sa transfere din salariu cate 25% fiecaruia din cei doi executori. Cererea mea a ramas, din pacate, fara vreun rezultat. La ce sa ma astept daca nu am achitat atata timp datoria celui de-al doilea executor judecatoresc? Pot sa fiu condamnat la inchisoare?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Anatol, eu îți propun să ieși pe viberul de pe telefonul + 37368669950.

13 iunie 2022