Datorii achitate parțial

18 februarie 2024 3

Bună ziua. Am datorii față de câteva persoane fizice. Le achit lunar cât pot, însă creditorii mă amenință cu violență fizică și altele. Este posibil să ajung la închisoare din cauza unor astfel de datorii?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Martin, La inchisoare pentru datorii civile nimeni nu ajunge. Decat daca suntem in prezenta unor actiuni cu caracter penal. Cel mai potrivit ar fi sa dedici un buget pentru consultarea unui Avocat, referitor la situatia ta personala.

19 februarie 2024
  • Jurisconsult

Buna Martin, nu. Pentru asta nu sunteți supus închisorii, deoarece e un letigiul civil. Amenințările sunt proaste. DVS trebuie să fiți mai dur și să reproșați tot mai dur pentru o claritate mai profundă puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950 să vorbim mai detailiat.

19 februarie 2024