Datorii in procedura la mai multi executori judecatoresti

20 martie 2020 57

Buna ziua. Am mai multe credite care au ajuns la diferiti executori judecatoresti. Este posibil ca toate aceste datorii sa ajunga la un singur executor judecătoresc, ca sa pot face achitare din salariu mai repede?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Ion,

Puteți solicita creditorilor să retragă titlurile executorii sau să strămute documentul executoriu și să le depună la un singur executor. Dar totul depinde de voința creditorilor, trebuie să îi convingeți să facă acest lucru.

20 martie 2020