Datorii la credite

18 februarie 2021 20

Am mai multe credite pe care le-am luat pentru intretinere, nu am avut posibilitatea sa le achit si acum dosarul meu este trimis in judecata. Cum pot rezolva aceasta problema? Stau la gazda, am un copil mic si chiar nu am posibilitatea sa platesc toata suma ceruta de creditori.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Contactați reprezentanții persoanelor care v-au oferit credite și încercați să negociați un grafic de rambursare. În caz contrar urmează să suportați penalități, dobânzi suplimentare, cheltuieli de judecată și cheltuieli de executare.

25 februarie 2021