Datorii la credit si amenzi neachitate

12 august 2019 69

Buna! Am datorii legate de un credit si niste amenzi. Nu am achitat, fiindca nu lucram. Acum lucrez. Dupa cate inteleg eu, o sa-mi ia banii de pe card. Cum sa aflu cu cat mai sunt dator? Datoriile sunt marisoare.

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buma Sergiu, aflati de la compania sau banca unde ati luat creditul.

13 august 2019
  • Jurisconsult

Bună ziua Sergiu,

Solicitați de la compania de creditare nota descifrată a datoriei. Puteți încerca să negociați un nou grafic de rambursare sau refinanțarea creditului existent.

O zi bună să aveți!

16 august 2019