Datorii la credite

27 iunie 2019 156

Buna! Prietena mea are datorie la Z-Credit. Ei respectiv au transmis dosarul la o companie de colectare a datoriilor. Acum are datorie acumulata 44.000 lei din 12.000 lei inițial. Ea degraba va fi mama, dar acestia ameninta ca vor secestra banii pentru concediul de maternitate. E posibil asa ceva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Răspunsul la o asemenea întrebare îl găsiți în linkul atașat mai jos ceea ce ține de companiiile de colectare mai mult ca atât indemnizațiile de îngrijire a copilului minor nu pot fi reținute de nimeni.

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/restante-la-credite

27 iunie 2019