Datorii la credite

30 mai 2022 200

Bună ziua! Am credite la două companii de microfinanțare. Am fost șomer și nu am achitat 6 luni. Acum imi cer să achit totul imediat sau măcar o treime din sumă datoriei. Eu, însă pot să achit doar 500-1.000 lei pe lună și fără să întorc triplu înapoi, că și așa este dublu. Colectorii au început să-mi sune cunoștințele, rudele, ceea ce constituie comportament abuziv. Ce pot face fără a apela la avocat sau companii de profil (care cer sume mari)? Băncile oferă credite persoanelor cu datorii?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Alina, eu își propun să ieși pe viberul de pe telefonul +37368669950; noi vom discuta mai detailat. Puteți să mă contanți azi până la orele 21.45 sau mânie de la orele 08.00, ce spui ?

4 iunie 2022