Datorii si comunicari cu 3 executori

20 septembrie 2023 6

Buna ziua. Am mai multe credite pe care nu le pot rambursa. Din cauza starii sanatatii nu pot sa lucrez. Am fost contactata de 3 executori care imi spun ca datoria mea constituie 3 sume diferite. Unul din acestia m-a amenintat ca va veni la domiciliul meu pentru a ridica bunuri in contul datoriei, dar nu a mai venit. Am ajuns la un acord cu unul din executori ca voi achita lunar cat pot. Am cateva intrebari in legatura cu situatia descrisa. Poate executorul sa vina acasa la mine si sa ridice bunuri in contul datoriei?De ce sumele pretinse de executori sunt diferite? Nu este o escrocherie la mijloc?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna ziua, aveti 3 proceduri de executare diferite, gestionate de 3 executori judecătorești diferiți.
Executorul poate ridica bunuri în contul datoriei.

25 septembrie 2023