Datoriile neachitate a fostului soț

11 decembrie 2023 3

Bună ziua. Am divorțat, copiii au rămas la întreținerea mea. Soțul până la pronunțarea divorțului a luat două credite pe care nu le achită. Bunuri comune dobândite în timpul căsătoriei nu avem. Sunt plecată în străinătate și acum vreau să mă întorc în Republica Moldova. Pot avea probleme la trecerea frontierei? Mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Nu puteți avea careva probleme. Dvs ați avut calitatea de pîrît în litigiu între creditori și fostul soț? Dacă nu-atunci nu aveti de ce să vă temeți

13 decembrie 2023