Datoriile tatalui care are viza de resedinta la mine in apartament

5 februarie 2020 105

Buna ziua. Tatal meu a luat mai multe credite (nu cunosc detalii) de la companii de microfinantare. El are viza de resedinta in apartamentul pe care il detin in proprietate. Pot sa apara probleme cu creditorii? Poate sa-i retrag viza de resedinta?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
probleme vă poate crea, puteți să vă treziți cu vizite ale colectorilor sau a celor de la organizațiile de microfinanțare, toată corespondența va fi direcționată la adresa unde are viza de reședință.
Puteți merge la cel mai apropiat Centu Multifuncțional al Agenției servicii publice și în calitate de proprietar al imobilului,... mai detaliat să îi retrageți viza de reședință.

6 februarie 2020