Datornic in Transnistria

2 august 2018 32

Buna ziua. Sintem un SRL inregistrat la Chisinau, am incheiat un contract de vanzare - cumparare cu o companie din or. Tiraspol (Transnistria), dupa procurarea marfurilor compania din Transnistria nu mai poate fi gasita. Unde urmeaza sa ne adresam in judecata,daca sediul lor este in or. Tiraspol.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Teritorial este judecătoria Căușeni,
Totodată în contract ar fi posibil să fi fost indicat expres judecătoria, cît și urmează a fi verificat și CPC în acest sens.

2 august 2018