De ce acte avem nevoie pentru perfectarea actelor românești pentru copilul minor?

16 martie 2019 49

Bună ziua! Eu am pașaport românesc, iar ultimul meu copil este născut în perioada când am depus actele de redobândire și jurământ. Când am făcut jurământul, copilașul era născut. De ce acte acum avem nevoie pentru a primi redobindire? Eu locuiesc în Iordania și toate procedurile le fac la ambasada din Amman.Copilul meu are certificat de naștere moldovenesc și pașaport moldovenesc. Toate actele sunt în regulă.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Valentina.

Găsiți aici lista documentelor - http://chisinau.mae.ro/node/1707

20 septembrie 2019