De ce dacă este testată doar o parte a patrimoniului, notarii propun doar o ieșire - moștenire legală pe tot patrimoniul

15 iunie 2024 3

Bună ziua. Am testament doar pe o parte a patrimoniului, pe restul nu există testament. Cu toate acestea, 3 notari îmi propun să facem dosar de moștenire legală pe tot patrimoniul. Eu înțeleg că în această situație trebuie folosite ambele forme de moștenire. Testatorul a decedat după martie 2019. Cum pot rezolva această problemă? Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Vladislav, DVS trebuie să intrați în posesia bunului pentru a petrece tranzacția.

16 iunie 2024