De ce documente am nevoie pentru a-mi stabili domiciliul in Romania?

30 iulie 2019 52

detin cetatenie romana, am certificatul de nastere transcris. De ce documente am nevoie pentru a-mi stabili domiciliul in Braila, Romania? Pe internet am gasit mentiunea despre un act, pe care nu stiu de unde sa-l iau sau daca este obligatoriu, si anume certificatul constatator eliberat de Ministerul Justiției. Trebuie sa-l iau de la Bucuresti? Eu am dovada redobandirii cetateniei. Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Adresați a la consulat RO sau autoritățile RO, e vorba de legile țării în cauza, fiecare diferit.

4 august 2019