De ce imi fac probleme la vama cu Ucraina

27 ianuarie 2020 22

Mi s-a întocmit un proces-verbal la vama din Ucraina in timp ce plecam la munte, pentru ca in 2018 ar fi fost un caz ca cineva a trecut o mașina cu numere străine sub numele meu in Ucraina. Mașina nu are nici o treaba cu mine, eu nici nu am fost șofer. Ce se poate întâmpla? Ce pot să fac în cazul dat?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

In cazul dat nu puteti face nimic. Masina e inregistrata precum ca dvstra a-ti scos-o din tara. Datele din pasaport doar sunt a dvstra. Urmeaza sa va conformati cerintelor din procesul verbal.

27 ianuarie 2020