De ce mi-au pus interdictie?

7 august 2018 88

Am întrebat la Vamă la Ungaria si ei nu mi-au dat niciun răspuns. Am fost si la ambasada si doamnele de acolo au zis ca nu pot face nimic. Cum asa - pentru ce mai exista ambasada Ungariei aici? La cine as putea apela pentru a afla mai multe detalii? Mersi!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pe teritoriul RM, în afară de ambasadă, nu sunt alte instituții.
Totuși vă propun să întocmiți o scrisoare oficială în adresa ambasadei, și aministerului de interne și externe a Ungariei, cu solicitarea de a fi informat despre situația creată, astfel este probabilitatea mai mare de a obține un răspuns.

8 august 2018