De ce mi s-a făcut proces-verbal cu privire la contravenție

18 iunie 2022 24

Bună ziua. Am lovit pe cineva în față. Medicul a constatat că nu e nimic grav și victima nu necesită spitalizare. Victima nu a depus plângere și nu are pretenții în privința mea. Cu toate acestea, mi s-a întocmit proces-verbal cu privire la contravenție și dosarul a ajuns în instanță? E corect așa?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Adrian, poliția s-a autosesizat. DVS sunteți în drept să vă împăcați cu victima în instanța de judecată.

18 iunie 2022