De ce suntem impusi sa achitam salubritatea, daca nu ne folosim?

13 februarie 2018 19

APL nu ne ofera niciun document din primarie, motivind ca trebuie de achitat salubritatea, insa noi nu ne folosim. Oare au dreptul ei sa ne impuna sa dam acesti bani in primarie, pentru nimic?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna seara,
Cel mai probabil Consiliul Local a votat o Decizie prin care a fost stabilita o taxa locala pentru fiecare locuitor sau fiecare gospodarie. Atata timp cat aceasta Decizie este in vigoare Dvs. ca locuitor a acelei comunitati trebuie sa o respectati si sa Va onorati obligatiile. Faptul ca... mai detaliat Primaria cere bani si nu prea face nimic aceasta este deja alta problema. Dvs. aveti dreptul sa le cereti socoteala, inclusiv sa-i intrebati cat bani au strins, pe ce s-au cheltuit. La fel, imi vine greu sa cred ca Dvs. reusiti sa reciclati tot gunoiul in interiorul gospodariei Dvs.

13 februarie 2018