De tip personal

1 august 2017 17

Am asa o intrebare: daca de exemplu am o fetita, este in familia mea, insa mama ei nu are documente absolut deloc: nici adeverinta de nastere, nici buletin de identitate si nici viza de resedinta nicaieri. Eu pot sa primesc compensatie pentru copil sau nu ?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
Mai întâi, d-nul Victor, mama fetiței a pierdut actele? E cetățean a RM sau al altui stat? Sunteți căsătoriți, înregistrați la oficiul starii civile?
Aștept, răspunsul și vă ajunt.

2 august 2017