Debara construita la intrarea in bloc

10 august 2019 62

Buna ziua. Mi-am cumparat apartament in bloc. Cand ne-am mutat, la intrare era deja o debara a vecinului care a plecat si a lasat sora lui sa traiasca. Eu fiind mamica cu 4 copii, imi este greu in fiecare zi sa urc si sa cobor 3 biciclete, caruciorul si copiii de una singura. La rugamintea mea sa-mi permita sa tin caruciorul in debara, am fost dusa de nas vreo 3 luni ca imi dau cheia, iar apoi au decis ca ei au construit-o si e a lor si nu vor ca strainii sa tina lucruri la ei! Stiu ca asa constructii in bloc sunt ilegale, am intrebat vecinii care au spus ca debaraua a fost construita fara acordul lor. Este vreo lege pe care as putea s-o aplic in cazul dat? Ce as putea face sa demolam aceasta debara si sa facem loc pentru mamici cu copii care au nevoie sa depoziteze carucioarele, bicicletele? Va voi fi foarte recunoscatoare pentru un raspuns si sfaturi.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Invercati prin intermediul Asociatiei locatarilor - la adunarea generala, sa fie decis prin hotarare subiectul care va intereseaza.

19 august 2019